A koronavírus járvány miatt a mai naptól, azaz 2020. március 27-től a felnőttképzésben sem lehet kontaktórás képzéseket tartani.

A legtöbb nyelviskola már zárva van és áttért az online oktatásra, de csak ma megjelent meg az a kormányrendelet, ami kimondja, hogy a veszélyhelyzet időtartama alatt kontaktórás képzés iskolarendszeren kívül nem tartható, a képzés kizárólag távolléti oktatás, távoktatás formájában, digitális képzésként szervezhető meg, még abban az esetben is, ha jogszabály, támogatási szerződés, támogatói okirat rendelkezése, vagy a képzési program képzési formája ezt egyébként nem teszi lehetővé.

Magyar Közlöny 20/55. számában megjelent a Kormány 70/2020. (III. 26.) Korm. rendelete az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzet során a felnőttképzésben folyó oktatás és szakmai vizsgáztatás biztosításának eltérő szabályairól.