A NYESZE vezetősége a koronavírus járványra reagálva rendkívüli ügyvezető testületi ülésen beszélte meg a szükséges és lehetséges lépéseket. Ajánlásokat fogalmazott meg tagiskolái számára, levelet írt jogszabályváltozásra tett javaslataival Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszternek, kérte a kormányzattól a nyelviskolák és a tanárok támogatását.

Mivel a jelen helyzetben számos nyitott kérdés van a nyelviskolák működésével kapcsolatosan, folyamatosan figyelemmel kísérjük a rendkívüli helyzet alakulását, a kihirdetésre kerülő intézkedéseket, az újonnan megjelenő jogszabályokat.

Tagiskoláinkat és a nyelvtanár kollégákat az online oktatásra való átállásban útmutatásokkal, képzésekkel, módszertani webinárokkal segítjük. Fontosnak tartjuk az összefogást, az etikus, felelősségteljes viselkedést, amelyre ezúton is megkérünk mindenkit. Vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra!