Elérhetőek a konferencia angol, német és magyar nyelvű
előadás és workshop anyagai!

"SOKSZÍNŰ NYELVTANULÓK - SOKOLDALÚ NYELVTANÁROK"

Egyesületünk idén is megrendezte konferenciáját, amelyen több mint 500 köz- és felsőoktatásban valamint az iskolarendszeren kívüli felnőttképzésben  idegen nyelvet tanító kolléga vett részt .

Időpont: 2018. április 7., szombat 9:00 - 17:30

Helyszín: BME „E” épület – 1111 Budapest Egry J. u. .1.

Főbb témák voltak:

• a sokszínű nyelvtanuló csoport motiválása
  • speciális igényű, képességű nyelvtanulók
  • horizontális tudásátadás: diák tanít diákot
  • differenciált tanítás, kooperatív tanulás

Sokfélék vagyunk eltérő képességekkel, különböző gondolkodásmóddal, élettapasztalattal, amik megjelennek a nyelvtanulásban is. A különböző nyelvtanulók és eltérő elvárások nehézséget okozhatnak a nyelvtanároknak, akik maguk is mennyi félék lehetnek!

Hogyan kovácsolhatunk előnyt a sokszínűségből, hogyan lehet a különbségek ellenére vagy éppen azok miatt érdekesebb és hatékonyabb a tanulás, inspirálóbb, motiválóbb a munka? Felfedeztük együtt a nyelvtanulói és nyelvtanári különbözőségekben rejlő lehetőségeket! A konferencia idén is módszereket, technikákat, gyakorlatias, azonnal használható ötleteket nyújtott a felkért előadók közreműködésével a résztvevő nyelvtanár kollégáknak.

További információ  ITT!