9:00 - 9:40 |
Enyedi Ágnes: Akkor most csináljuk együtt... (előadás) |
|||
10:00 -10:40 |
Szesztay Margit: Beszélgetős társas-játékok (előadás) |
|||
11:00 -11:40 |
Nagy Gábor: A megerősítés, mint motivációs eszköz (előadás) |
|||
12:50 - 15:00
|
Csősz Ildikó: Együttműködést fejlesztő feladatok a nyelvórán (workshop) |
Derecskei Anita: Segítség, megrekedtem! Hogyan segítsünk diákjainknak túllépni a középfokról? (workshop) |
Szenttornyai Eszter: Vizsgadrukk - fenntartani a lendületet (workshop) |
Csíky Anna – Hegedűs Kristóf: Alternatívák a témazáróra (workshop) |
Az előadásokról, workshopokról nem készül felvétel! Csak élő, valós idejű részvétel lehetséges. Lehet jelentkezni fél napra is! A délutáni workshopok létszáma korlátozott, ezért érdemes mielőbb regisztrálni.
AKKOR MOST CSINÁLJUK EGYÜTT... - ENYEDI ÁGNES (nyelvtanár, tanárképző tréner)
Mitől lesz egy iskola valódi iskola, műhely és a tanulás garanciája nyelvtanulóknak és tanároknak egyaránt? Hogyan tud az iskola közösséget, támogatást és szakmai fejlődést nyújtani a tanárainak? Lehet, hogy ez nem is csak az iskola dolga? Lehet, hogy mindnyájunknak tucatnyi módja van ezekre a lehetőségekre rátalálni és élni velük? Az előadás olyan apró ötleteket és megoldásokat kínál, ami az idő-spórolástól az elszigeteltség megszüntetésén át a szakmai jól-létig sokféleképpen hozzá tud járulni ahhoz, hogy egy iskola tanárai egy támogató szakmai közösséget jelentsenek egymásnak.
BESZÉLGETŐS TÁRSAS-JÁTÉKOK - SZESZTAY MARGIT (nyelvtanár, tanárképző oktató)
Táblás, képes, mesélős, improvizációs játékokról lesz szó, amik belevisznek a beszélgetésbe, és időnként kommunikációs mélyvízbe is dobnak minket. Egyben a csoportdinamikára is pozitív hatással vannak, segítenek megteremteni az együttműködéshez szükséges oldott, kíváncsi, egymásra figyelő légkört.
A MEGERŐSÍTÉS, MINT MOTIVÁCIÓS ESZKÖZ - NAGY GÁBOR MÁPÓ (teamcoach, coach, tréner)
Az együttműködés egyik legfontosabb összetevője, hogy a résztvevők motiváltak legyenek az együttműködésre. Az előadásom témája a motiváció egyik nagyon fontos és erős eszközét fogja körbejárni: a megerősítést, pozitív visszajelzést. Megnézzük, hogyan lehet jól, motiválóan megerősíteni, mi mit tehetünk azért, hogy aki kapja a megerősítést, el- és be tudja fogadni, hogy valóban motiválóan hasson rá. Legjobb reményem, hogy a résztvevők már az előadás közben is ráismernek saját jól működő gyakorlataikra és találnak benne olyan újdonságot is, amit akár az előadás után ki is tudnak próbálni és a saját, legjobb működésükhöz tudják igazítani.
Délutáni párhuzamos workshopok (12:50 – 15:00):
EGYÜTTMŰKÖDÉST FEJLESZTŐ
FELADATOK A NYELVÓRÁN - CSŐSZ ILDIKÓ (nyelvtanár, tréner,
nyelvi és vezetői coach)
A nyelvtanárként abban segítünk a diákjainknak, hogy minél hatékonyabban tudjanak a célnyelven kommunikálni. A munkánk azonban közel sem korlátozódik pusztán a célnyelv tanítására. Nap, mint nap tapasztalom, hogy a félreértésekért sok esetben nem a nyelvi hibák, hanem az alapvető kommunikációs készségek hiánya a felelős. Fontos, hogy mit, miért és hogyan mond a nyelvtanuló. Érti-e, megérti-e, egyáltalán meghallgatja-e a másik felet? A megfelelő kérdéseket teszi fel? Képes kényesebb szituációkban is helytállni, mint például a nemet mondás, visszautasítás vagy épp egy kellemetlenebb visszajelzés adása vagy fogadása? A workshopon olyan empátiát, kommunikációs készséget és együttműködést fejlesztő feladatokat tudnak a résztvevők kipróbálni, átélni, megtapasztalni, amelyeket a célnyelvre átfordítva már a következő napokban be tudnak illeszteni a tanításukba.
SEGÍTSÉG, MEGREKEDTEM! - HOGYAN SEGÍTSÜNK DIÁKJAINKNAK TÚLLÉPNI A KÖZÉPFOKRÓL? - DERECSKEI ANITA (nyelvtanár, tanárképző oktató)
Mikor elkezdünk nyelvet tanulni, általában hamar jönnek a sikerek, szemmel láthatóan fejlődünk, ami igen motiváló. A sikeres középfokú nyelvvizsga hatalmas sikerélmény – és itt sok diák hátra is dől. Középfokon általában már könnyen meg tudják értetni magukat a célnyelven, az ezutáni fejlődés pedig már korántsem olyan látványos. Ezen az interaktív workshopon arról fogunk beszélni, hogy miért is akadnak meg sokan (akár örökre) B1/B2 szint környékén, és milyen technikák léteznek, amikkel segíthetünk az ‘elakadóknak’. A hangsúly a beszédkészség fejlesztésén lesz, sok gyakorlati ötlettel, praktikával.
VIZSGADRUKK - FENNTARTANI A LENDÜLETET - SZENTTORNYAI ESZTER (nyelvtanár, tanárképző oktató)
Sokan lelkesek és elkötelezettek amikor ősszel beiratkoznak egy vizsgafelkészítő tanfolyamra, de ahogy az idő halad előre felmerül a kérdés, hogyan lehet az egyre növekvő feszültséget csökkenteni, megtartva a motivációt és a lendületet. Ezen a workshopon - többek között - lehetőség lesz megismerkedni csoportos és egyéni órákon használható felkészítő feladatokkal, és kipróbálni néhány sokoldalú digitális eszközt. Olyan kérdésekre keresünk választ mint: Milyen feladatokkal törhetjük meg a felkészítő órák monotonitását? Hogyan építhetünk a csoport jelenlétére? Hogyan adhatunk visszajelzést szóban és írásban, időtakarékos és hatékony módszerekkel?Hogyan támogathatjuk az autonóm készülést? Hogyan lehet kihasználni az online óra adta lehetőségeket?
ALTERNATÍVÁK A TÉMAZÁRÓRA - CSÍKY ANNA és HEGEDŰS KRISTÓF (nyelvtanárok, tanárképző oktatók)
Mindkettőnkkel gyakran előfordult, hogy sok időt töltöttünk a leghasznosabb feedback megfogalmazásával dolgozatok vagy beadandók javításakor. Aztán a diákjaink egy futó pillantást vetettek a jegyre / pontszámra és a figyelmüket már a következő megmérettetésre fordították... Ezen a workshopon olyan nekünk bevált technikákat osztunk meg, amivel az értékelés transzparensebb, a diákokat jobban bevonja, könnyebben vezet tanuláshoz, és mindenkinek kevésbé frusztráló - legyen szó beszédkészségről, nyelvtanról, emailírásról vagy olvasott szövegértésről.
Részvételi díj:
-teljes nap: 7.000 Ft/fő; NYESZE tagiskolai tanárok díja: 6.000 Ft/fő
-fél nap (csak délelőtt, vagy csak délután): 4.500 Ft/fő
Kedvezmények:
- 20% külsős, nem NYESZE tagiskolában tanító résztvevőnek, ha az elmúlt egy évben legalább egy alkalommal részt vett NYESZE Akadémia workshopon, vagy megvásárolt egy webinárt és teljes napra jelentkezik;
- 10 % NYESZE tagiskolában tanító résztvevőnek, ha az elmúlt egy évben legalább egy alkalommal részt vett NYESZE Akadémia workshopon, vagy megvásárolt egy webinárt és teljes napra jelentkezik;
- 1.000 Ft a 2021. április 24-i NYESZE Nyelvtanári Módszertani Konferencia résztvevőinek, ha teljes napra jelentkeznek.
A kedvezmények nem összevonhatók. Fél napos részvételre kedvezmény nem érvényesíthető.