"FIGYELEM, FEJLŐDÉS, FLOW"

Online formában az EUROEXAM INTERNATIONAL

főtámogatásával

Módszertani konferencia nyelvtanároknak a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete szervezésében

IDŐPONT:

2020. november 7. (szombat)  9:00 - 17:00

HELYSZÍN:

online tér

"FIGYELEM, FEJLŐDÉS, FLOW"

Kutatások szerint sokkal boldogabbak vagyunk, ha odafigyelünk arra, amit csinálunk. A figyelemnek energiája, ereje, bizonyossága van. A mai digitális korban az emberek szinte folyamatosan a részleges figyelem állapotában vannak, egyfajta „mentális ködben” harcolunk a zavaró impulzusokkal, ingerekkel s próbálunk megfelelő válaszokat adni az új kihívásokra, alkalmazkodni a változásokhoz. A figyelem kapcsol bennünket a világhoz, önti formába és határozza meg az élményeinket, ez az alapja az empátiának, az érzelmi intelligenciának és a tanulásnak is.

Az idei konferencia előadásain és workshopjain a tanári megújulás lehetőségeire fókuszálunk a figyelem, a reziliencia, a motiváció és ezek fejlesztése kapcsán.

Főbb témák:

• a tanári önfejlesztés lehetőségei
  • a tanulási nehézségekkel való megküzdés (SNI diákok tanítása)
  • az alkalmazkodás és az érzelmi állóképesség fejlesztése
  • motiváció és megújulás
  • figyelem és empátia

Részletek és jelentkezés ITT.