A minősített nyelviskolák készen állnak a diplomamentésre (Sajtóközlemény)

A Nyelviskolák Szakmai Egyesületének (NYESZE) 32 minősített, komoly nyelvvizsga-felkészítési tapasztalattal rendelkező nyelviskolája pályázott országszerte a Diplomamentő programban való részvételre. Így, a program meghirdetőjének, az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft-nek (OFA) lehetősége nyílik arra, hogy olyan nyelviskolákat kérjen fel a projektben való részvételre, melyek szakmai múltja biztosíték lehet a tanfolyamok sikeres lebonyolítására.

A Diplomamentő program célja, hogy mindazok, akik a nyelvvizsga hiánya miatt eddig nem vehették át a diplomáikat, most lehetőséget kapnak arra, hogy 120, 180 vagy 240 órás nyelvtanfolyamokon ingyenesen felkészüljenek a nyelvvizsgára. Ezért érthető, hogy az érintett nyelvtanulókat is lázban tartja az országos program.

„Tagiskoláink elmondása alapján a Diplomamentő megjelenése óta több százan érdeklődtek országszerte a potenciális nyelvtanulók közül. Bízunk a projekt mielőbbi, sikeres elindulásában, hiszen a nyelvtanulók már nagyon várják az első képzéseket. A témában megtartott szakmai napok alapján az Egyesület tagiskolái felkészülten, nagy lelkesedéssel várják a program beindulását és remélik, hogy több ezer nyelvtanulónak segíthetnek nyelvvizsga céljaik elérésében.” – mondta el Légrádi Tamás a NYESZE elnöke.

A szakmai egyeztetéseken a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és az OFA munkatársai nyitottak voltak a NYESZE javaslataira, ugyanis mindhárom szervezetnek az a célja, hogy minél több jelentkezőnek sikerüljön nyelvvizsgát tennie és így átvehessék a diplomáikat. Ezért minden érintettnek – beleértve a hallgatókat is - kiemelten fontos, hogy a Diplomamentő Program nyelvi képzéseit olyan nyelviskolák bonyolítsák le, amelyek bizonyítottan komoly tapasztalattal rendelkeznek mind a szintfelmérés, mind pedig a nyelvvizsga-felkészítés, valamint a nyelvvizsgáztatás területén is. A program ugyanis speciális igényeket és elvárásokat támaszt a nyelviskolák felé.

A sikeresség egyik kulcsa a minden nyelvi készségre kiterjedő szintfelmérés biztosítása, hiszen a nyelvtanulók minimum B1-es, azaz alapfokú nyelvvizsgának megfelelő szintről kezdhetik meg a tanulmányaikat a programban, ezért kiemelt jelentőséggel bír a homogén, megfelelő tudással rendelkező csoportok kialakítása, amit csak megfelelő szakmai háttérrel rendelkező képzők tudnak megvalósítani.

Egy biztos: a NYESZE tagiskoláin nem múlik majd a siker. Ők már a pályázat benyújtásával párhuzamosan megkezdték a felkészülést a programból fakadó speciális igényekre és elvárásokra. A legtöbb tagiskola a honlapján keresztül informálja az érdeklődőket a programmal kapcsolatos legfrissebb hírekről, ezzel is segítve a jelentkezők tájékozódását a részletes feltételekről.

Az OFA szakemberei várhatóan még a hónap folyamán kiértékelik a képzők pályázatait, így áprilisban már az első csoportok is elindulhatnak. A projektgazda honlapján már meg is kezdődött a regisztráció.

További kapcsolat:

Légrádi Tamás