NYELVTANÁRI MÓDSZERTANI KONFERENCIA

"EGYÜTTMŰKÖDÉS ÉS FELELŐSSÉGVÁLLALÁS A NYELVOKTATÁSBAN"

Időpont: 2017. április 22., szombat 9:30 - 17:30

Helyszín: Budapest XI. Villányi út 11-13. - Villányi úti Konferenciaközpont

Az egész napos program során a szakma jeles képviselőinek közreműködésével előadások és műhelymunkák nyújtanak gyakorlati, módszertani segítséget az idegen nyelvet tanító kollégáknak.

Főbb témák:

• a csoportszinergia szerepe a tanulásban, fejlődésben,
  • az egyéni felelősségvállalás és a felelősség megosztása,
  • hatékony együttműködés a nyelvtanulásban,
  • közös nyereség, nyer-nyer helyzetek kialakítása.

A tanár-diák kapcsolat alapvetően együttműködésre épül, ahol mind a tanárnak, mind a diáknak felelősséget kell vállalnia és megosztania a tanulási folyamat során. A hatékony együttműködés alapja az érdekek, célok egyeztetése, a megfelelő információáramlás, kommunikáció és a bizalom. A tanár nem csupán a tudás forrása, hanem lehetőségeket kínál fel, beavat, tanácsot ad, vezet és facilitál, miközben ő maga és diákja is folyamatosan változik, fejlődik.

Hogyan erősítsük az együttműködést és segítsük elő az egyén és a csoport felelősségvállalást a nyelvórán és azon kívül? Ehhez nyújt segítséget, módszereket, technikákat, gyakorlatias, azonnal használható ötleteket a konferencia.

A nyitó plenáris előadást követően angol, német és magyar nyelvű előadásokra, workshopokra kerül sor párhuzamosan hat szekcióban.

A rendezvény során a résztvevőknek alkalmuk nyílik megismerni a kiállítóként megjelenő nyelvkönyv kiadók, nyelv-vizsgaközpontok és más nyelvi szolgáltatók ajánlatait, újdonságait.

A záró plenáris előadás után tombolajáték lesz, amelyen a rendezvény támogatói által felajánlott díjakat sorsoljuk ki. A rendezvény főszponzora: LIBRA BOOKS Kft.

További információ és online jelentkezés itt!