ELŐADÁS A KÖZNEVELÉSBEN LEFOLYTATOTT IDEGENNYELV-OKTATÁST VIZSGÁLÓ KUTATÁS EREDMÉNYEIRŐL

2019. MÁRCIUS 1. PÉNTEK 13:00 – 16:15 GYŐR

Dr. Öveges Enikő kutatásvezető: „Az EMMI és az Oktatási Hivatal megbízásából 170 iskolából álló reprezentatív mintán vizsgáltuk a köznevelésben folyó nyelvoktatás kereteit és hatékonyságát. Adatokat, véleményeket gyűjtöttünk nyelvtanároktól, 7. és 11. osztályos tanulóktól, iskolaigazgatóktól és szaktanácsadóktól, és ezek elemzését egy kutatási jelentésben foglaltuk össze. Az előadáson az eredmények ismertetésén túl szó lesz következtetésekről, javaslatokról, megoldási lehetőségekről, a 2020-as követelményekről és  szívesen válaszolok felmerülő kérdésekre is.”

Az előadáson való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.  Részvételi szándékot ezen a linken lehet jelezni legkésőbb február 26-ig, illetve a részvételi keret erejéig. A program a Győri Műszaki Szakképzési Centrum támogatásával valósul meg.

Helyszín: Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola (Győr, 9021, Szent István út 7.)

Szeretettel várjuk az érdeklődő intézményvezetőket, munkaközösség-vezetők és szaktanácsadókat, gyakorló nyelvtanárokat!